Eko rozwiązania podczas przyjęć

Bardzo cieszymy się, że ekologia i nurt zero waste, stały się czymś naturalnym w naszym życiu. Coraz więcej firm i przedsiębiorców mówi stanowcze “nie” dla wspierania produkcji sztucznych tworzyw. Jak zaplanować przyjęcie, które zarówno będzie eco friendly, cieszące oko i pobudzające kubki smakowe? Przedstawiamy kilka ciekawych ekologicznych rozwiązań!

Drewno, bambus i szkło!

Zrezygnowaliśmy z plastikowych opakowań na rzecz rozwiązań ze szkła, drewna, bambusa czy otrąb pszennych. Elementy, których używamy są w pełni biodegradowalne. Dlaczego? To nie tylko działania eco friendly, ale i sposób na urozmaicenie i UATRAKCYJNIENIE naszego przyjęcia! Zdecydowanie lepiej wyglądają postawione na stole napoje w karafkach lub szklanych butelkach, niż w plastiku. 

“Jednorazowe talerzyki ułatwiają późniejsze sprzątanie – wystarczy tylko pozbierać i wyrzucić” – ile razy już to słyszeliśmy! Jeśli kierujemy się wygodą, postawmy na papierowe bądź bambusowe naczynia. A co powiecie na jadalne opakowania? To jest dopiero innowacyjne rozwiązanie!

Naturalne dekoracje

Żeby zorganizować przyjęcie w duchu zero waste, nie musimy rezygnować z dekoracji. Chociaż jeżeli mamy piękny drewniany stół, to i on może być punktem wyjścia. 

Postawcie na ozdoby z traw i polnych kwiatów, a także rośliny doniczkowe np. paprocie. Świetnie sprawdzą się również szklane butelki np. owinięte koronkami, plastry drewna, jutowe obrusy czy lniane bieżniki. Takie elementy doskonale pasować będą do przyjęcia w stylu boho. Ale nie martwcie się, jeśli bliższy Waszym sercom jest motyw glamour. Tutaj idealne sprawdzi się szkło, kryształy i eleganckie kwiaty. 

Co z menu?

Oczywiście postawcie na to, co lokalne i sezonowe!  Nie ma nic lepszego niż świeże i sprawdzone produkty. Podczas komponowania menu wybieraj to, co aktualnie najlepiej prezentuje się na targach – jesienią sięgnij po dynię, a latem po rabarbar i szparagi!

Produkcja rolna poza sezonem jest możliwa, ale niekorzystna dla otoczenia. Aby dostarczyć warzywa i owoce poza sezonem, rolnicy muszą zużywać znacznie więcej energii. Każda pora roku rządzi się u nas swoimi prawami i warto się do nich dostosować! Dania tworzone głównie w oparciu o produkty sezonowe, są świeże, naturalne i bogate w smaku. A także tworzą spójną całość z przyjęciem. 

__________

W Deli Catering bazujemy właśnie na naturalnych składnikach od lokalnych, zaprzyjaźnionych dostawców. Dzięki temu mamy pewność, że jakość serwowanych przez nas dań jest najwyższa. 

Mimo, że ekologiczne rozwiązania i podejście do życia są coraz bardziej powszechne, to warto pamiętać, że wciąż takie działania wywołują jakże pożądany “efekt WOW”! Dzięki temu nasze przyjęcie nie tylko będzie przyjazne naszej planecie, a także zostanie w pamięci Gości na długo.  

Zachęcamy, by ekologiczne rozwiązania stosować w trakcie organizowania przyjęć i spotkań. Nie tylko tych masowych, ale i tych urządzanych w mniejszym gronie.

Jeśli potrzebujesz pomocy z organizacją przyjęcia – odezwij się do nas!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *