Organizacja przyjęć w plenerze – co warto wiedzieć?

Chyba nigdy wcześniej nie organizowaliśmy tak chętnie przyjęć w plenerze, jak w tym sezonie! Zamknięci w domach przez kilka miesięcy, marzyliśmy o wyjściu na powietrze, spotkaniu z bliskimi oraz cieszeniu się sobą i tą piękną pogodą. Wesela, przyjęcia rodzinne, wieczory panieńskie czy baby shower – każda okazja jest dobra, by zaplanować imprezę na dworze, szczególnie latem. Na co zwrócić uwagę organizując przyjęcie w plenerze? Jak stworzyć niezapomniane (i bezpieczne!) przyjęcie pod chmurką oraz co warto podać gościom? Już zdradzamy Wam ten sekret!

Czasem słońce, czasem deszcz

O rzeczach oczywistych też trzeba mówić! Dlatego już w pierwszym punkcie podkreślamy, jak ważne jest sprawdzenie pogody i w miarę możliwości, dostosowanie się do danych warunków. Nie zawsze da się wszystko przewidzieć i idealnie zaplanować, bo przecież pogoda lubi płatać figle. 

Co w takim razie zrobić? Niektórzy rezygnują z rozstawiania namiotów, jeśli prognozy są bardzo obiecujące. My jednak uważamy, że warto zdecydować się na rozłożenie pawilonu lub po prostu zorganizować zadaszenie. Jeśli słońce będzie za mocne, taka osłona da odrobinę cienia, wytchnienie i schronienie przed upałem. W namiocie można przygotować bufet i miejsca siedzące, a gdyby zaczął mżyć delikatny deszczyk, będzie to idealne schronienie dla uczestników wesela. Nie raz sprawdziło się to podczas eventów, które obsługiwaliśmy jako Deli Catering, dlatego polecamy takie rozwiązanie!

Nawet latem wieczory mogą być chłodne i nieprzyjemne, dlatego warto pomyśleć o kocach, którymi goście będą mogli się ogrzać. Takie drobnostki są bardzo doceniane i dodają uroku całemu przyjęciu.

Odpowiednia dekoracja

Czy warto zwracać uwagę na dekoracje, balony i girlandy? Oczywiście to kwestia gustu, rodzaju przyjęcia oraz budżetu, jakim gospodarujemy. My uwielbiamy dekoracje, jakie tworzy dla nas Matka Natura i uważamy, że nie warto przesadzać. Niech dekoracją będą kwiaty, piękne dania (o tym za chwilkę) i nieprzytłaczające detale. Stoły mogą zdobić sezonowe kwiaty i naturalny lniany obrus. Wieczorem cudowną atmosferę stworzą zapalone lampki i świece – jest to nie tylko piękne, ale także praktyczne.  Co Wy na to?

Smacznie, zdrowo, sezonowo!

Planując przyjęcie, warto od razu zaplanować menu. Co podać gościom na spotkaniu pod chmurką? My oczywiście radzimy postawić na to, co sezonowe i świeże. Menu latem powinno być lekkie i przepełnione świeżymi warzywami i owocami. Niech one również będą dekoracją naszych stołów. Sałatki, grillowane warzywa, chłodnik, interesujące połączenia. Gwarantujemy, że sezonowe pyszności obronią się same. Nie zapominajcie o napojach – najlepiej się sprawdza lemoniady, koktajle owocowe, a nawet kompot. Tak, to picie nie musi kojarzyć się tylko z niedzielnym obiadem u babci, a przecież schłodzony kompot kochają wszyscy! 

Jeśli chcecie, by Wasze przyjęcie zostało zapamiętane na długo, postawcie na współpracę ze sprawdzonymi podwykonawcami. Polecamy się! Jako Deli Catering zorganizujemy przyjęcie, które zostanie w pamięci gości na długo! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *